Spikerlik Kursu

Demo Çekimi ve Spikerlik Demosu

Spikerlik Demosu

Başarılı bir spikerlik ve sunuculuk eğitimi almış kişiler iş başvurularında sahip oldukları yeteneği ve bilgiyi gösterebilecekleri bir tanıtım kaydı hazırlarlar. Bu tanıtım kayıtları spikerlik demosu olarak adlandırılır.

Demo çekimi olarak ta anılan bu kayıtlar bir stüdyo ortamında uzman yönetmenler ve kameramanlar tarafından hazırlanmalıdır. Çünkü iş başvurusunda sizi tercih etmelerinin en büyük sebebi sizin meslek hakimiyetinizi görmeleri olacaktır. Meslek hakimiyetinizi de iyi kurgulanmış bir yayın demosu ile gösterebilirsiniz. Hazırlanacak olan demo eğer haber spikeri olarak başvurmak istiyorsanız haber bülteni formatında, eğer program sunucusu olmak istiyorsanız bir program yayını formatında olmalıdır.

Giyim ve makyajınızın önemli olduğu bu demo kayıtları profesyonel bir elden çıkmamışsa işe alımınızda olumsuz bir etken olacaktır. En çok çekim hataları demo kayıtlarında da yapılmaktadır. Bu hatalar gözden kaçmakta ve olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir.

Kadıköy’deki stüdyosunda medya koçluğu hizmeti veren Hakan Öztürk’e demo kaydınız için danışabilir, ondan yardım alabilir, stüdyosunda alıştırma ve demo kaydınızın çekilmesini talep edebilirsiniz.

Aynı zamanda Medya Koçu Hakan Öztürk’ten spikerlik mesleği ile iligili danışmanlık alabilir, spiker olma serüveninize iyi bir destekçi bulabilirsiniz. 0505 716 23 88 numaralı telefondan Medya Koçu Hakan Öztürk’e ulaşabilirsiniz.

No comments

Bir cevap yazın