Spikerlik Kursu

Spiker Olmak için Hangi Liseye Gitmeliyim

Spiker Olmak İçin Hangi Lise

Spiker olmak için hangi liseye gitmeliyim” gibi bir soruya vereceğimiz cevaptan sonra hangi lise olacağına kendiniz karar verebilirsiniz. Lise veya üniversite eğitiminin spikerlik üzerindeki etkisin irdelememiz gerekir öncelikle.

Spiker olmak için yayın kuruluşları özel bir eğitim seviyesi şartı aramamaktadır. Dolayısı ile lise veya üniversite seçiminin spikerlik mesleği üzerinde etkisi yoktur. Ancak genele baktığımızda günümüzde ünlü spikerlerin gazetecilik mesleğinden geldiğini görebiliyoruz. Yine de herhangi bir kurumdan alınmış spikerlik eğitimi spiker olmak için eğitim anlamında yeterli olacaktır.

Ancak unutulmamalıdır ki tüm mesleklerde olduğu gibi spikerlikte de eğitim tek başına yeterli değildir. Çok fazla tekrar yapmak, işin inceliklerini öğrenmek ve uzman gözetiminde adım atmak gereklidir. Bu durumda mesleki bir yol arkadaşı size kusursuz bir spiker olarak yetişmenizde en önemli etken olacaktır. Böyle bir yol arkadaşlığı için Kadıköy’de Medya Koçluğu Stüdyosu’nda hizmet veren Hakan Öztürk size danışmanlık hizmeti vererek spiker olma yolunuzda en doğru adımı atmanıza yardımcı olacaktır. Medya Koçu Hakan Öztürk Resmi Sayfası için buraya tıklayabilirsiniz.

3 comments

  1. aleyna ince dedi ki:

    çok teşekkür ederim. gerçekten bu bilgi kafamdaki soruların birazınıda olsa yanıtladı. artık belirli meslegim spikerlik oldu ve olacaktır.

  2. zeliş dedi ki:

    puanım yüksek olmasına rağmen spiker veya hostes olmak istiyorum çünkü bu iki mesleği gerçekten istiyorum ve seve seve yapacağıma inanıyorum

  3. ilke dedi ki:

    Merhaba ben 8. sinif öğrencisiyim evet biraz erken ama spikerliğe çok merakim var hangi lise gitmeliyim veya illa bir kursa mi gitmem gerek yardimci olursaniz sevinirim

Bir cevap yazın