Spikerlik Kursu

SPİKERLİK VE SUNUCULUK ADAYLARI İÇİN UYGULAMALI ÇALIŞMANIN ÖNEMİ

Spikerlik Kursu Hakan Öztürk

Spikerlik Kursu Hakan Öztürk

SPİKERLİK VE SUNUCULUK ADAYLARI İÇİN UYGULAMALI ÇALIŞMANIN ÖNEMİ

İletişim ve Medya Koçluğu alanında Spikerlik ve Sunuculuk adayları için Uygulamalı Bireysel Çalışma Yöntemi diğer yöntemlere göre daha çok öğrenci merkezli olup, öğrencinin uygulamaya birebir katılması hedefler. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Spikerlik ve Sunuculuk Kurslarında verilen Spikerlik ve Sunuculuk eğitimleri takriben 15-20 kişilik sınıflarda Grup Eğitimi olarak yapılmaktadır. Doğal olarak bu eğitimlerde her öğrenciye ayrılan süre 1 ders saati için iyimser bir tahmin ile 5-8 dakika kadardır. Bunun ile birlikte bir sınıfta homojen bir grup oluşturma olasılığı çok az olduğu için bu eğitimlerde hangi öğrencinin hangi konular üzerinde daha çok durması gerektiği analizi yeteri kadar yapılamamaktadır. Spikerlik ve Sunuculuk Kurslarında öğrencinin daha çok ihtiyacı olan konular yerine mecburen müfredata göre eğitimler ortadan verilmektedir.

Uygulamalı Çalışma Yönteminin en büyük avantajı; öğrencinin sırada oturup çoğunluk ile teorik olarak ders iştirakinden ziyade dersin içindeki Spikerlik ve sunuculuk uygulamalarının tümünü İletişim ve Medya Koçu Hakan ÖZTÜRK nezaretinde yaparak ve yaşayarak kendinin gerçekleştirmiş olmasıdır. Uygulamalı Çalışma Yönteminin en büyük dezvantajı ise; adından da anlaşılacağı üzere uygulamaların yapılması için gereken uzun süreye ihtiyacı olmasıdır.

Uzun yıllarını spiker ve sunucu yetiştirmeye adayan Hakan ÖZTÜRK, spikerlik ve sunuculuk alanında markalaştırdığı iki kursunu da devrederek “Bireysel Medya Koçluğu” yapmaktadır. Kadıköy‘de kurduğu Medya Koçluğu Stüdyosu‘nda spiker ve sunucu adaylarına ücretsiz danışmanlık yaparak, kişiye özel ihtiyaçları doğrultusunda özel planlar hazırlamakta ve hedeflerine en hızlı şekilde ulaştırmaktadır. Hakan ÖZTÜRK ile birebir görüşmek için spikerlik sayfamızdan irtibat kurabilirsiniz.

SİTE İLETİŞİM FOTO

Detaylar için web sayfamızı inceleyiniz.

No comments

Bir cevap yazın