Spikerlik Kursu

Medya Koçluğunun Spikerlik Kurslarından Farkı Nedir?

spikerlik kursu hakan öztürk

Spiker ya da sunucu olmak isteyen kişiler bu mesleğe adım atmadan önce mutlaka doğru ve kapsamlı bir eğitim almalıdırlar. Yaklaşık 30 yıldır spikerlik kursu denildiğinde sektörde ilk sırada adını duyduğumuz  Hakan Öztürk, bu mesleğe gönül vermiş adaylara mesleğin püf noktalarını öğretmektedir. Ancak artık bu çalışmaları spikerlik kursu olarak değil,bire bir medya danışmanı ve medya koçu olarak kişilere aktarmaktadır.

Spikerlik kurslarının gerek kalabalık sınıflar şeklinde olması gerek ise zaman açısından adayları kısıtlaması gibi faktörler başta olmak üzere dezavantajlarından dolayı Hakan Öztürk, iki tane başarılı Türkiye’de isim yapmış kurslarını devrederek Medya Koçluğu Sistemini hayata geçirmiştir.

Bu sistemle medya sektöründe çalışmak isteyen kişi hem  daha kısa zamanda hem de paradan tasarruf ederek hedefine ulaşmaktadır. Çünkü Medya Koçu kişilerle bireysel olarak çalışmaktadır. Kişinin eksik olduğu yönler belirlenerek pratik çalışmalarla kendini geliştirmesi sağlanır. Merkezin stüdyoları haber kanallarının stüdyolarını aratmazken adayın medya yöneticilerine sunacağı haber ya da program demosu da büyük bir titizlikle hazırlanmaktadır.

spikerlik kursu 2

 

No comments

Bir cevap yazın