Spikerlik Kursu

Spiker Olmak İstiyorum

Hakan Öztürk Medya Koçluğu Stüdyosu Spikerlik- Sunuculuk

Hakan Öztürk Medya Koçluğu Stüdyosu Spikerlik- Sunuculuk

Spiker olmak istiyorum diyorsanız;  sahip olmanız ve bilmeniz gereken bir kaç önemli husus bulunmakta. Medya sektörü, zor ve karmaşık bir yapıya sahiptir. Bu sektörde daima her şeye hazırlıklı olmak  gerekir. Öncelikle her konuda konuşabilecek donanıma sahip, kendini sürekli yenileyen, yetiştiren, çalışan ve üreten bir çalışan olmak çok önemlidir.Yoğun bir talebin olduğu bu meslekte, artık sadece güzel, yakışıklı ya da düzgün bir diksiyona sahip olmak işe alımlarda yeterli olmamaktadır.

İyi bir spiker, yayın öncesi mutlaka haber metinlerini ve gündemi çok iyi takip etmelidir. Spikerin, kendine özgü bir tarzı olmalıdır.

Spiker ya da sunucu olmak isteyen bir kişi öncelikle diksiyon eğitimi almalı. Sonrasında ağırlıklı olarak canlı yayın tecrübesini kazanabileceği, gerçek stüdyo ortamını yaşayabileceği pratik çalışmalar yapmalıdır.

Bu eğitimleri destekleyen, kanallara hazırlayan, medya yöneticilerinin nasıl eleman istediğini bilen yılların deneyimli ismi Hakan Öztürk, tam bu noktada adaylara yol gösteriyor.30 yıldır medyaya yüzlerce başarılı spiker, sunucu ve muhabir yetiştiren Öztürk, şimdilerde Kadıköy’de ki yeni yerinde Medya Koçluğu yapmakta. Spikerlik kurslarında olduğu gibi, ‘Hakan Öztürk Medya Koçluğu Stüdyosu’ da ses, nefes, artikülasyon gibi eğitimlerin yanı sıra kişiye özel program sunumu, haber okuma ve demo çekimleri ile adayları bu sektöre hazırlayan Türkiye’deki ilk ve tek bire bir çalışma imkanı sunan medya danışmanlığı merkezi olarak göze çarpmaktadır.

İster spikerlik kursu, ister sunuculuk kursu, isterseniz de diksiyon kursuna gitmeye karar verin. Ancak zamandan ve paradan tasarruf etmek istiyorsanız, öncesinde mutlaka Medya Koçu Hakan Özürk ile irtibata geçin.

Tel: 0216 700 24 19 veya 0505 716 23 88

www.medyakocu.com

No comments

Bir cevap yazın