Spikerlik Kursu

Spikerlerin Çalışma Alanları Ve İş Bulma Olanakları

Spikerlik Kursu İs Bulma Alanları

Spikerlik Kursu İs Bulma Alanları

Spikerlerin Çalışma Alanları Ve İş Bulma Olanakları

Radyoda çalışan spikerler; Kapalı, sessiz ve ses geçirmeyen odalarda, televizyonda çalışanlar ise ışıklandırma nedeniyle fazla aydınlık ve sıcak olan kapalı ortamlarda oturarak çalışırlar. Bazı zaman da programların konusuyla ilgili sahada da çalışabilirler. Spiker çalışırken programcı, yönetmen, kameraman, teknisyen, ses sanatçıları, program konukları, oyuncular, dinleyiciler ve izleyicilerle iletişim halindedir.

Özel radyoların ve televizyonların yasallaşmasından sonra özel radyoların ve televizyonların sayısında meydana gelen artış, spikerlik mesleğine olan talebin artmasına neden olmuştur. Özel televizyon kanalları da TRT‘de spiker olarak çalışan tecrübeli spikerleri daha fazla ücretle kanallarına transfer etmişlerdir. Zaman zaman da sanat, moda ve basın çevrelerinden olan tanınmış kişiler, bu işle görevlendirilmiştir. TRT‘de kanal sayısının artması ve özel radyolar ve televizyonların etkisiyle oluşan rekabet ortamında, mesleğin gerektirdiği özelliklere uygun nitelikli spikerlere ihtiyaç artmaktadır.

Uzun yıllarını spiker ve sunucu yetiştirmeye adayan Hakan ÖZTÜRK, spikerlik ve sunuculuk alanında markalaştırdığı iki kursunu da devrederek Bireysel Medya Koçluğu yapmaktadır. Kadıköy‘de kurduğu Medya Koçluğu Stüdyosu‘nda öğrencilerine ücretsiz danışmanlık yaparak, bireysel ihtiyaçları doğrultusunda özel planlar hazırlamakta ve hedeflerine en hızlı şekilde ulaştırmaktadır.

Detaylar için sayfamızı inceleyiniz.

http://www.medyakocu.com

Telefonlar: 05057162388 / 02167002419

No comments

Bir cevap yazın