Spikerlik Kursu

SPİKERLİK VE SUNUCULUK MESLEKLERİNDE GİYİM-KUŞAM

Medya Koçu Hakan Öztürk

Medya Koçu Hakan Öztürk

SPİKERLİK VE SUNUCULUK MESLEKLERİNDE GİYİM-KUŞAM

Spikerlik ve sunuculuk büyük oranla görsel mesleklerdir. Ekran önünde görünmek, bakımlı ve zarif olmayı gerektirir ancak; bu oldukça masraflıdır. Her gün seyirciye farklı ve değişik görünmek için kıyafetler giymek ve bakımlı olmak belli bir maliyet gerektirir. Özellikle kurumsallaşmış televizyon kanalları bu konuda sponsorlar kullanmaktadır. Örneğin: Bir televizyon kanalı, ekrana çıkardığı spikerlere ve sunucularına değişik kıyafetler sağlayan bir mağaza ile anlaşır ve her gün onların sağladığı farklı kıyafetleri giydirir. Bunun karşılığında sponsor olan firmanın ismini ya da logosunu gerek haberlerin gerekse programların sonunda reklam olarak gösterirler. Televizyon kanalları, kendi bünyelerinde kuaför ve makyaj uzmanları da çalıştırabilirler. Bu da spiker ve sunucuların ayrıca kendi ceplerinden para harcamamalarına olanak verir. Seçilen kıyafetler, gayet sade ve zarif olmalıdır. Spikerin ve sunucunun kıyafet seçiminde özellikle dikkat etmesi gerekenlerden biri de yapılan makyajın haberin ya da programın önüne geçecek kadar abartılı olmamasıdır. Bu durumda izleyicinin ilgisi ve dikkati haber veya programdan çok spiker ya da sunucunun makyajına çekilecektir. Bu kesinlikle istenmeyen bir durumdur.

Siz de iyi bir spiker veya sunucu olmak istiyorsanız bu konuda ciddi çalışmaları olan yerlere müracaat edebilirsiniz. Türkiye’de bu konuda en iyi çalışmaları yapan kişilerden biri olan Medya Koçu Hakan Öztürk, yıllardır pek çok yayın kuruluşuna spiker ve sunucu yetiştirmiştir.

Uzun yıllarını spiker ve sunucu yetiştirmeye adayan Hakan ÖZTÜRK, spikerlik ve sunuculuk alanında markalaştırdığı iki kursunu da devrederek “Bireysel Medya Koçluğu” yapmaktadır. Kadıköy‘de kurduğu Medya Koçluğu Stüdyosu‘nda spiker ve sunucu adaylarına ücretsiz danışmanlık yaparak, kişiye özel ihtiyaçları doğrultusunda özel planlar hazırlamakta ve hedeflerine en hızlı şekilde ulaştırmaktadır. Hakan ÖZTÜRK ile birebir görüşmek için spikerlik sayfamızdan irtibat kurabilirsiniz.

SİTE İLETİŞİM FOTO

Detaylar için sayfamızı inceleyiniz.

No comments

Bir cevap yazın