Spikerlik Kursu

SPİKERLİK VE SUNUCULUK ÜSLUBU

Medya Spiker Koçu Hakan Öztürk

Medya Koçu Hakan Öztürk Spikerlik Kursu Çalışmaları

Üslup, metnin anlamına uygun bir tempo ve ses tonuyla oluşan okuma tarzıdır. Konuşur gibi sade bir üslup, en makbul tarzdır. Bazı radyo ya da televizyon spikerleri ve sunucuları haberlerin önemini belirtmek ya da heyecanı arttırmak için, sanki tehlike içinde kalmış gibi nefes nefese ve bağırarak konuşmaktadırlar. Uzun bir konuşmanın tamamının böyle anlatılması durumunda iki büyük sakınca ortaya çıkmaktadır. Birincisi sürekli bağıran spikerin ve sunucunun sesinin bir süre sonra kısılması, diğeri ise başı ağrıyan dinleyici ya da izleyicilerin alıcı cihazlarının sesini kısmaları ya da kanal değiştirmeleridir. En güzel olanı ise insanları rahatsız etmeden etkili, anlaşılabilir bir sunum yapabilmektir.

Spikerlik Kursları bu mesleğe gönül veren kişilerin akınına uğruyor. Ancak; bu Spikerlik Kursları içerisinde “Hakan Öztürk Medya Eğitim Merkezi” emsalleri arasında gerek verdiği Spikerlik Eğitimi, gerek sunduğu teknik imkanlar açısından en iyi olmaya devam ediyor. 18 kişilik kontenjanı bulunan bu Spikerlik Kursuna lise mezunu ve üstü herkes katılabiliyor. Alınan eğitim sonucunda gösterilen başarı adayın iş bulmasında etkili oluyor.

Spikerlik Sunuculuk ve Medyanın diğer alanlarında kariyer yapmak be medya koçluğu desteği almak istiyorsanız; spikerlik kursu 2

Hakan ÖZTÜRK
Tel: 0505 716 23 88

No comments

Bir cevap yazın