Spikerlik Kursu

“Spikerlik Kursu’na mı yoksa Medya Koçu’na mı gitmeli?

Spikerlik Kursu uygulamaları arasında en çok göze çarpan Canlı İnternet Televizyonu, spiker adaylarının bu merkezi seçmelerindeki en önemli etken olmakta.

Spikerlik Kursu deyince bireysel danışman medya koçu Hakan Öztürk, Türkiye’nin bir numaralı medya eğitmeni olarak göze çarpıyor

Yayın Kuruluşları yeni yayın dönemine geçmeden önce eksik elemanlarını tamamlarlar ve yeni programları için planlamalar yaparlar.

Spiker ve sunuculuk için iş müracaatlarında en iyi zamanlama bu aylarda müracaat etmektir.

Yayın kuruluşları spiker veya sunucu adaylarından aradıkları en önemli özellik  yeterli ve etkin bir eğitimi alıp almadıklarıdır.

 spiker- sunucu olabilmek için yayın kuruluşlarının istediği şekilde montajdan haber yazmaya, kurgudan canlı yayın tecrübesine kadar habercilikle ilgili gerekli eğitimleri yerinde ve dolu dolu almış kişiler yayın kuruluşları tarafından daha ön planda tutulurlar.

Eğitmenlerin iyi olması şüphesiz çok önemlidir ancak,  kurs eğitimlerindeki önlenemez kalabalık maalesef öğrencilere bir dezavantaj olarak yansımaktadır. Çok sayıda öğrencisi olan bir kursta eğitim alan kursiyerler, maalesef tam gün eğitim aldıklarını düşünseler bile kişi başına düşen maksimum zaman 10- 15 dakikayı geçmesi mümkün değildir.

Bu tarz eğitimlerde eğitmen sayısının fazlalığı da ilk başta avantaj gibi gözükse de maalesef çok eğitmen olduğu zaman hocalar öğrencileri ile daha az karsılaşacakları için öğrencileri yeteri kadar tanıyamazlar.

Bu güne kadar 2 ünlü kursun kurucusu olan ve bu dezavantajın farkına varan , spikerlik kurslarının bir numaralı adresi Hakan Öztürk, artık Medya Koçu olarak bu yolda yanınızda.

Bir spikerde olması gereken tüm becerileri bire bir çalışmalarla kişilere yol haritası çizerek Medya Koçluğu Stüdyosu‘nda adaylara aktarmaktadır.

Hayallerinizi ertelemeyin. Şimdi  Medya Koçu Hakan Öztürk ile irtibata geçin.

Tel:0216 700 24 19

 0505 716 23 88

 

No comments

Bir cevap yazın