Spikerlik Kursu

Spikerlik yapabilmenin altın kuralları

Spikerlik yapabilmek için öncelikle kişinin sahip olması ya da öğrenmesi gereken belli kriterler vardır. Bunların başında hızlı düşünebilme, olayları doğru analiz edebilme, konu ile konuk arasındaki bağlantıyı yerinde kurup doğru sorular sorabilme, her durumda serinkanlı olabilme gibi özellikler gelir elbette. Ve bunların dışında yayında bir spikerin teknik anlamda da bilmesi uyması gereken bir çok kriter var. İntercom, prompter kullanımı, doğru nefes teknikleri, tonlama, vurgu, ses özellikleri, diksiyon, haber okuma, son dakika, DSF, anons çekme, doğaçlama v.s gibi.

spikerlik kursu

Medya Koçluğu Stüdyosu Spikerlik Sunuculuk

Spikerlik  yapmak isteyen bir aday bu özelliklerin tamamını bir bütün olarak değerlendirmeli ve kendisini her anlamda yetiştirmeyi hedef edinmelidir.

Eğer siz de bu sektörde başarılı bir spiker olmak istiyorsanız öncelikli olarak tüm bu teknik- pratik kuralların bütününü bulabileceğiniz Hakan Öztürk Medya Koçluğu Stüdyosu’nda bireysel olarak çalışma imkanı bulabilirsiniz. Medya Koçu Hakan Öztürk’e 0 505 716 23 88 nolu hattan doğrudan ulaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz. Web sayfamızı incelemek için; http://www.medyakocu.com/spikerlik-kursu.htm 

No comments

Bir cevap yazın