Spikerlik Kursu

YAYIN KURULUŞLARININ SPİKER VE SUNUCU TERCİHLERİ NASILDIR?

Medya Koçu Hakan Öztürk İle bireysel çalışmalar ile hedefe en kısa sürede ulaşmak.

Medya Koçu Hakan Öztürk İle bireysel çalışmalar ile hedefe en kısa sürede ulaşmak.

Kitle İletişim araçlarının son derece geliştiği, radyo ve televizyonların en önemli medya araçları olduğu, iletişim çağı olarak nitelendirdiğimiz çağımızda, bu iki araçtan insanlara mesaj aktaran ve adına Spiker ve Sunucu dediğimiz kişiler son derece önem taşımaktadır. Spikerlerin ve Sunucuların bir kısmı uzunca ve zahmetli bir eğitim aldıktan sonra dinleyici ya da izleyici karşısına çıkartılırken, bazı Spikerlerin ve Sunucuların ise hiçbir eğitim almadan ekrana çıkartılmaktadır. Eğitimli Spikerleri ve Sunucuları genellikle halk yararına, kamusal yayın yapan kuruluşlar tercih ederlerken, eğitimsiz Spikerleri ve Sunucuları ise özel yayın yapan kuruluşlar tercih etmektedirler. Bunun en büyük nedeni, şöhret olmuş kişileri konuşturmak ya da ekrana çıkartmakla reytingleri arttırmak, daha doğrusu reklam gelirlerini arttırmaktır. Türkiye’de birçok özel ve yerel kanalda bu iş daha vahim boyutlardadır. Çünkü bu tip kuruluşların yeterli sermayeleri bulunmadığından, buralardaki insanların da Spikerlik ve Sunuculuk eğitimini bırakın, lise eğitimi bile bulunmamakta ya da Spikere ve Sunucuya ayrıca para ödememek için, yayıncılıkla ilgisi olmayan radyo ve televizyon sahipleri, kendileri sunum yapmaktadırlar.

“Spikerlik” gençlerin gönül verdiği meslekler arasında ilk sırada yerini koruyor.

Eğer spikerlik konusunda ne yapacağınızı düşünüyor nasıl bir eğitim alacağınıza karar veremiyorsanız bu konudaki 1. kişi Medya Koçu Hakan Öztürk olduğunu unutmamamız gerekiyor. Hakan Öztürk  bireysel çalıştırıyor. Hedefe nokta atışı misali arzu ettiğiniz yere en kısa yolu çizip sizin hedefe en kısa sürede ulaşmanızı sağlayan bir nevi yol arkadaşlığı yapıyor.

Türkiyenin ilk ve Tek Medya Koçu Hakan Öztürk ile görüşmeden kesinlikle karar vermemenizi öneriyoruz.

Spikerlik Sunuculuk eğitimi almak isteyenler, Kadıköy’de bulunan Hakan Öztürk Medya Koçuluğu Stüdyosunda Kendisi ile birbir görüşebilir. 0505 716 23 88 den kendisi ile irtibat kurabilir.  www.medyakocu.com    0216 700 24 19

No comments

Bir cevap yazın