Spikerlik Kursu

SUNUCULUK MESLEĞİ VE DİL

 

Hakan Öztürk Medya Ve İletişim Koçluğu Stüdyosu Spikerlik Sunuculuk

Hakan Öztürk Medya Ve İletişim Koçluğu Stüdyosu Spikerlik Sunuculuk

SUNUCULUK MESLEĞİ VE DİL

Konuşma, dil sayesinde gerçekleşir. Sunuculuk mesleğinde de dilin verimli kullanılabilmesi, söz dağarcığının zengin olmasına bağlıdır. Bunu yapmanın yolu ise çok okumaktan, iyi bir dil eğitimi almaktan geçer. Deneysel incelemeler, yazı dili ile konuşma dili arasında çok önemli ayrılıklar bulunduğunu ortaya koymuştur. Bu ayrılıkların ana kaynağı ise, farkındalık ve sestir.

Spikerlik ve sunuculuk kurslarında verilen yazı dili ve konuşma dili eğitimlerinde de bu konu üzerinde hassasiyetle durulmalıdır. Spikerlik ve sunuculuk eğitimlerinde spiker ve sunucu adaylarına bu konular işlenirken kurs ortamında sınıf içi yapılan grup eğitimine nazaran bireysel eğitimlere ağırlık verilmelidir. Her spiker ve sunucu adayına bu şekilde bireysel ve uygulama ağırlıklı yapılan çalışmalarda her adaya ayrılan zaman dolayısı ile artacak ve grup çalışmasına oranla çok daha verimli olacaktır.

Uzun yıllarını spiker ve sunucu yetiştirmeye adayan Hakan ÖZTÜRK, spikerlik ve sunuculuk alanında markalaştırdığı iki kursunu da devrederek “Bireysel Medya Koçluğu” yapmaktadır. Kadıköy‘de kurduğu Medya Koçluğu Stüdyosu‘nda spiker ve sunucu adaylarına ücretsiz danışmanlık yaparak, kişiye özel ihtiyaçları doğrultusunda özel planlar hazırlamakta ve hedeflerine en hızlı şekilde ulaştırmaktadır. Hakan ÖZTÜRK ile birebir görüşmek için spikerlik sayfamızdan irtibat kurabilirsiniz.

SİTE İLETİŞİM FOTO

Detaylar için sayfamızı inceleyiniz.

No comments

Bir cevap yazın