Spikerlik Kursu

SESİ DOĞRU KULLANMA

Medya Koçu Spikerlik Kursu

Medya Koçu Spikerlik Kursu

SESİNİZİ DOĞRU KULLANMAYI BİLMELİSİNİZ
İster Spiker olun ister Sunucu veya Oyuncu, sesinizi doğru kullanmayı bilmelisiniz. Kendi sesini sevmemek, kelimeleri yutarcasına konuşmak, anlaşılmamak, kekelemek çoğu insanın karşılaştığı sorunlardır. Nefes ve ses kontrolünü öğrenmek için şarkıcı, spiker, tiyatrocu ya da politikacı olmak şart değil.
Sesin sırrı nefeste!
İletişim ve Medya Koçu Hakan ÖZTÜRK, ses konusundaki en önemli faktörün nefes almamız olduğunu söylüyor. “Etrafımıza dikkatle bakarsak yani dinlersek çoğumuzun rahat konuşma sanatına sahip olmadığımızı gözlemleriz. İnsanlar, sözünü duyuramama, karşısındaki tarafından dinlenmeme korkusuyla çabuk konuşabiliyor. Düşünülenleri bir nefeste söylemek, yanlış nefes almak, tıkanmak, kendi sesini duymaktan utanmak gibi sorunlarla karşılaşabiliriz. İletişim ve Medya Koçu Hakan ÖZTÜRK, rahat nefes alıp vermenin, yaşamı kolaylaştıracağını söylüyor.
İletişim ve Medya Koçluğu alanında Spikerlik ve Sunuculuk adayları için Uygulamalı Bireysel Çalışmalarda, vücut rahatlığı, nefesin, beden durumunun farkındalığı, diksiyon, telaffuz, artikülasyon, ses perdesi yerleştirme tekniği, diyafram çalışması, konuşmada akıcılık, beden – vücut dili, enerjinin sesle geliştirilmesi, heyecan kontrolü ve dilin ritmi çalışmaları uygulanıyor.
Uzun yıllarını spiker ve sunucu yetiştirmeye adayan Hakan ÖZTÜRK, spikerlik ve sunuculuk alanında markalaştırdığı iki kursunu da devrederek “Bireysel Medya Koçluğu” yapmaktadır. Kadıköy‘de kurduğu Medya Koçluğu Stüdyosu‘nda spiker ve sunucu adaylarına ücretsiz danışmanlık yaparak, kişiye özel ihtiyaçları doğrultusunda özel planlar hazırlamakta ve hedeflerine en hızlı şekilde ulaştırmaktadır. Hakan ÖZTÜRK ile birebir görüşmek için spikerlik sayfamızdan irtibat kurabilirsiniz.
SİTE İLETİŞİM FOTO

No comments

Bir cevap yazın