Spikerlik Kursu

Spikerlik kursu hakkında detaylı bilgi

Spikerlik Sunuculuk Kurslarına Katılabilmek için merak edilenler:

 1. Spikerlik kursuna herkes kayıt yaptırabilir mi?
 2. Spikerlik Kursuna katılım için bir ön koşul var mı ya da eleme yapıyor musunuz?
 3. Spikerlik Kursu sonunda herhangi bir işe girmemiz kesin midir?
 4. Spikerlik Kursu sonunda yönlendirmeler yapılıyor mu?
 5. Spikerlik Kursu nu kimler veriyor
 6. Kurs sırasında bir kanala gitmek gibi imkan sağlıyor musunuz?
 7. Kursunuzda prompter (kayan yazı) cihazınız var mı?
 8. Spikerlik kursu sonunda nasıl bir belge veriliyor?
 9. Bir sınıfta kaç kişi bulunuyor?
 10. Bu eğitimde diksiyon var midir?
 11. Katılımcılarınızın yaş ortalaması nedir?
 12. Spikerlik yapmak için üniversite mezunu olmak gerekir mi?

Cevaplar:

 

  

Hakan Öztürk ;  Medya nın tüm dallarında (spikerik, sunuculuk, seslendirme gibi) konularında  ilgisi olanlara  bu konuda onlar  ile birebir ilgilenip onların işe yerleşebilme imkanlarını en üst düzeye çıkartabilmek için Türkiye’de ilk defa “Medya Koçluğu”  sistemini uygulamaya başladı.  

Adaylarına  tek tek vakit ayırabilmek için Göztepe’de kurucusu olduğu, yıllarca yönettiği ve hâlâ ismini taşıyan “Medya Eğitim Merkezi”ni  devrederek buradan tamamen ayrıldı. 

Bu işe ilgi duyan herkesi sektöre yönlendirken, onların daha modern ve teknik cihazları tanımasını ve kuruluşlara sunulacak demoların  yapılmasını sağlayabilmek için Kadıköy‘de kurduğu, “Hakan Öztürk Medya Koçluğu Stüdyosu“nda her adaya bireysel koçluk yapmaktadır.

Hakan Öztürk; adayların müracaat sırasında medya kuruluşlarına verecekleri teknik demo ve ses kayıtlarını hazırlayarak, onların yayın kuruluşları ile irtibatlarını bizzat sağlamaktadır.

Web sitemizde  Hakan Öztürk Sayfasını İnceleyiniz.

 

    

 

“Medya Koçluğu Sistemi” Türkiye’de Bir İlk olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Medya Koçluğu sistemi bir kurs değildir.

Bugüne Kadar, Spiker olmak isteyenler, en iyi kursları tercih ettiler. Bu konuda gerçekten kaliteli eğitim veren birçok kurum mevcuttur. Ancak bu yazıda, medya koçunuzun size öngörüp tavsiye ettiği eğitimlerin, çalışma sisteminin ve danışmanlığın, gruplar halinde alınacak eğitimler ile arasındaki çok önemli farkı (avantajı) anlatmaya çalışacağız.

Size tavsiye edilecek yol haritasında;

Zamandan kazanırken ödeyeceğiniz ücretten kazançlı çıkarsınız.

Hakan Öztürk ile telefonla veya Kadıköy’deki büromuzda bizzat yapacağınız bir ön görüşme, düşündüğünüz eğitim konusunda iyi bir fikir oluşturabilir, ayrıca ücretsiz olarak yapacağınız bu görüşme neticesinde hem zamandan hem de bir kursa ödeyeceğiniz ücretten ciddi bir tasarrufunuz sağlayabilirsiniz..

 

“Medya Koçluğu” Sistemi’nde süreç nasıldır?

İlk önce Medya Koçu Hakan Öztürk ile görüşme yapılır. Yapılan ücretsiz danışmanlık ve stüdyomuzda yapılan seviye tespitlerinin neticesinde; eksikleriniz ve yeteneğinizin olduğu yönler ortaya çıkartılır. İsteğiniz doğrultusunda yapılacak bir değerlendirme ile, nasıl, kimlerle çalışmanız gerektiği ve hedefe çok hızlı nasıl ulaşabileceğiniz konusunda bir yol haritası çıkartılır.

Eksiğiniz olan konulara ilişkin çalışmalar belirlenir. Bu planda eksiğiniz olmayan konular çalışma kapsamına alınmaz, tamamen kişiye özel bir plan hazırlanır. Bu plan dahilinde eksiklerinizi ne şekilde tamamlayacağınız ve hedefe ulaşmak için hangi yollardan gitmeniz gerektiği belirlenir.

Örneğin bazı Türkçe – Edebiyat veya benzeri konularda önceden bilgisi olan öğretmenler, uzmanlar veya konu hakkında eğitm almış kişiler, medya koçluğu sisteminde bildikleri konulardan (Diksiyon -Türkçe vs gibi) muaf tutulabilir. Basın – Yayın veya benzeri okullarda eğitimini zaten gördüğünüz bazı konular gereksiz yere tekrarlanmaz.

Dolayısı ile zaman ve para kaybı yaşamaz, eksik yönlerinize daha çok çalışma zamanı ayrılabilirsiniz. Kişiye özel yapılacak bu planlamaların avantajları, hiç bir Kurs (grup eğitimi) ile kıyaslanmamalıdır. Medya Koçu ve Eğitim Danışmanınız size bu konuda danışmanlık yapacak, en iyi şekilde ve en iyi kişiden eğitim almanız konusunda gerekli yönlendirmeleri yapacaktır.

 

 

Medya Koçu’na müracaat eden adaylar sıfır düzeyde (hiç eğitim almamış) mi olmalı?

 

Medya koçunun çalışmalarından yararlanmak isteyen her seviyeden aday büromuza başvurabileceği gibi, daha önceden eğitim almış veya bir kurs bitirmiş kişiler de müracaat edebilir.

Daha önce spikerlik, sunuculuk yapmış ama şimdilerde ara vermiş ancak yeniden yapmak isteyenler de bizimle irtibata geçebilir.

 

Sektöre nasıl müracaat edilecek?

Medya Koçluğu Stüdyosunda verilen danışmanlık dahilinde “Yayın Kuruluşlarına” verilebilecek nitelikte birer demo çekimi yapılacaktır.

Profesyonel düzeyde hazırlanacak bu demo ile yayın kuruluşlarına müracaatınızda rakiplerinize göre 1-0 önde başlayacaksınız.

 

 

“Ücretsiz seviye tespiti”

Medya Koçluğu sisteminde aday; baştan yapılacak ücretsiz deneme ve seviye tespitleri sonucunda en doğru çalışmalar neticesinde vakit kaybetmeden hedefe ulaşır.

Aday; zayıf olduğu hususları öğrenir. Böylece hem zaman, hem de ödenecek çalışma ücretiminimum düzeye iner.

Spiker, sunucu olmak isteyen kişiler hangi kursa gitmek isterlerse istesinler öncelikle; Medya Koçu Hakan ÖZTÜRK’ ile görüşmek üzere telefonla randevu alarak gelmeli,ücretsiz danışmanlığımızdan faydalanmalıdır. Hakan Öztürk’ün 25 yılda yetiştirip çeşitli kanallarda işe yerleşmesinde katkıda olduğu Spiker, Sunucu, Seslendirmeci, Muhabir ve Habercilerin sayısı bin kişinin üzerindedir.

( Ayrıca Medya Koçu Hakan Öztürk’e İsteyen Herkes telefonla ulaşıp ilk ön bilgiyi bizzat kendisinden alabilir. 0505 716 23 88 )

Yapılacak özel birtakım ön çalışmalar neticesinde kişinin bu yönde kendisini de tanımasısağlanırken, adayın eksiklerini tamamlayabilmesi için, çalışma planı ve izleyeceği güzergah belirlenir.

Bu seviye belirleme çalışmasında adayın, diksiyonundan ekran duruşuna, teknik yeteneğinden genel bilgisine kadar tüm hususlar çıkartılmaktadır. Adaylar isterlerse, tespit edilen eksikleri için kurslara da yönlendirilebilirer.

Bir kursa gitmeye karar vermiş olsanız bile kayıt olmadan önce Hakan Öztürk İle Telefonla yapacağınız kısa bir ön görüşme belki de size avantaj sağlayabilir veya iyi bir fikir oluşturabilir.

 

Bu çalışmaların ve danışmanlığın ücreti Nedir?

İlk seviye belirleme çalışması tamamen ücretsizdir. Bu çalışma neticesinde adaya, eksiklerini nasıl tamamlayabileceği konusunda danışmanlık yapılmaktadır.

Fiyatlar kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Unutulmaması gereken husus sadece eksiklerinizin tamamlanması belki de bir kursa yatıracağınız ücretten daha az olabileceğidir.

 

Facebook Sayfamızdaki Resim ve Videoları İncelemeniz Tavsiye Edilir. Burayı Tıklayabilirsiniz !

 

Büromuzda danışmanlık almak için karar veren adaylar, Bizzat Hakan ÖZTÜRK ile ve gerektiğinde onun eşliğindeki profesyonel uzmanlar ile birebir görüştürülecektir. Bu uzmanlar arasında mesleğinde en iyi televizyoncular da vardır. stüdyolarımızda teknik ekipman ile yapılacak demolar sonrasında gerektiğinde Televizyon Kanallarının yöneticileri ile birebir tanışabilmektesiniz.

 

Avantaj olarak düşünülebilecek en önemli hususlardan biri;

Uzman televizyoncular ve Hakan Öztürk ‘ün danışmanlığızde gelişim planı çıkartılan adaylar ilk gününden son gününe kadar takip edilir.

Ayrıca ulaşmakta zorluk çektiğiniz bazı ulusal kanalların üst düzey yöneticileri ile gerek ofisimizde gerek kanallarda birebir görüşme çalışmaları da yapılmaktadır.

Sizde Medya Koçluğu Büromuzla Görüşmeden Karar Vermek İstemiyorsanız;

0216 700 24 19 veya 0505 716 23 88 nolu telefonumuzdan Medya Koçu Hakan ÖZTÜRK ile görüşmek için randevu alabilir, veya kendisi ile telefonda görüşmek için ofis asistanımıza telefonunuzu bırakabilirsiniz.

 

No comments

Bir cevap yazın