Spikerlik Kursu

SPİKER VE SUNUCU ADAYLARININ DİKKATİNE!!!

Medya Koçu Hakan Öztürk

Medya Koçu Hakan Öztürk

Spikerlik Mesleği, güzel ve nitelikli bir sese sahip olmayı, doğaçlama konuşabilmeyi, çok yönlü genel kültüre sahip olmayı, yorum yapabilmeyi ve hızlı düşünmeyi, en önemlisi meslekle ilgili teknik bilgiye sahip olmayı gerektiren bir meslektir.

Radyoda kullanmanız gereken sesiniz, ekrandaki metni okurken yaptığınız jest ve mimikleriniz, tarafsız ve hazırcevap olmanız, haber ya da program sunarken samimi ve inandırıcı olabilmeniz, röportaj ve sunum beceriniz, sizi spikerlikte  farklı kılan unsurlar olacaktır.

Spikerlik mesleğinin iskelet yapısını oluşturan bu niteliklere, doğru bir eğitim  ve yönlendirmeyle ile sahip olabilirsiniz.

Ulusal haber kanallarının yöneticilerinin de tavsiye ettiği ve 20 yılı aşkın bir süredir medya sektörüne başarılı spiker ve sunucu yetiştiren Hakan Öztürk, spiker adaylarına  teknik anlamda çok farklı ve gelişmiş bir hizmet sunmakta, adaylara bu süreçte yol arkadaşlığı yapmaktadır.

Hakan Öztürk Medya Koçluğu Stüdyosu‘nda , hem sanal stüdyo tekniklerini öğrenme, hem canlı yayın ve bağlantılar yapabilme, hem de prompter, VTR/DSF gibi teknikleri yaşayarak bu konular hakkında bilgi sahibi olmaktadırlar.

Türkiye’nin ilk ve tek Medya Koçu Hakan Öztürk, adayları becerileri ve eğitimlerine göre değerlendirip hedeflerine giden yolda bire bir kendilerine  rehberlik etmektedir.

Hiçbir emsal kurumda bulunmayan bu uygulama, medya personeli olarak yetişmekte olan ve özellikle kamera önünde olmak isteyen kişilerin mutlaka görmesi gereken bir çalışmadır.

Detaylı bilgi için web sayfamızı inceleyebilirsiniz ; www.medyakocu.com

0 505 716 23 88 – 0 216 700 24 19

 

No comments

Bir cevap yazın