Spikerlik Kursu

SPİKERLİK KURSU EĞİTİMLERİNDE CANLI YAYIN UYGULAMASI

 

Spikerlik Kursu uygulamaları arasında en çok göze çarpan Canlı İnternet Televizyonu, spiker adaylarının bu merkezi seçmelerindeki en önemli etken olmakta.

Spikerlik Kursu uygulamaları arasında en çok göze çarpan Canlı İnternet Televizyonu, spiker adaylarının bu merkezi seçmelerindeki en önemli etken olmakta.

Spikerlik  kurslarında pratik eğitimin önemi çok büyüktür.Yayın kuruluşlarının istediği doğrultuda alacağınız eğitim, sizi istihdam konusunda daima bir adım öne taşıyacaktır.

Klasik eğitim veren kuruluşlardan alınacak sadece diksiyon ve teknik imkanlar bakımından sınırlı uygulamaları kapsayan bir eğitim, eğitmen ne kadar iyi olursa olsun yeterli olmayacaktır.

Bir spiker ya da sunucuya sadece haber okuyan veya sunan bir kişi olarak bakılmamalıdır. Bir spikerin aynı zamanda muhabirlik, habercilik ruhuyla bir haberin masaya gelene kadar ki tüm aşamaları bilmesi gerektiğini unutmamak gerekir. Bu sistemdeki zincirin parçası olmayı öğrenmeyen kişilerin ise, haber merkezlerinde çalışabilme şansları çok zayıftır.

Ulusal haber kanallarının yöneticilerinin tavsiye ettiği ve 20 yılı aşkın bir süredir medya sektörüne başarılı spiker yetiştiren Hakan Öztürk Medya Eğitim Merkezi, öğrencilerine teknik anlamda çok farklı ve gelişmiş bir hizmet sunmakta. Uygulamalar arasında en çok göze çarpan Canlı İnternet Televizyonu, spiker adaylarının bu merkezi seçmelerindeki en önemli etken olmakta.

Saat başları “canlı haber” ve “canlı sunum” yapabildikleri  internet televizyonu ve stüdyolarda tüm öğrenciler, hem sanal stüdyo tekniklerini öğrenme, hem canlı yayın ve bağlantılar yapabilme, hem de prompter, VTRDSF gibi teknikleri yaşayarak öğrenmekte.

Hiçbir emsal Spikerlik Kursunda bulunmayan bu uygulama, medya personeli olarak yetişmekte olan ve özellikle kamera önünde olmak isteyen kişilerin mutlaka görmesi gereken bir çalışmadır.

Spikerlik Kursumuzda ki Spikerlik Eğitimi ile ilgili detaylı bilgiye, 0216 700 24 19‘den ulaşabilirsiniz.

 

No comments

Bir cevap yazın