Spikerlik Kursu

Spikerlik ve Sunuculuk Kursları

Spikerlik ve Sunuculuk Kursu

Spikerlik ve Sunuculuk Kursu

Spikerlik ve Sunuculuk Kursları

Spikerlik ve sunuculuk kursları, spikerlik ve sunuculuk mesleklerini yapmak isteyen adayların kendilerini geliştirebilmek ve bu meslekler ile ilgili eğitimleri alabilmek için hizmet veren kurumlardır. Spiker ve sunucu adayları, bu meslekleri yapmak için üniversitelerin ilgili bölümlerini ya da spikerlik ve sunuculuk eğitimleri veren bu kursları tercih etmektedirler. Spikerlik ve sunuculuk kurslarının büyük bir bölümü özel statüde faaliyet göstermektedirler. Üniversitelerin ilgili bölümlerinde bu eğitimler genellikle teorik ağırlıklı olarak verilmekte olup uygulama ve pratik çalışma daha geri planda kalmaktadır.

Spikerlik ve sunuculuk kurslarında da teorik bilgilerin yanı sıra uygulamalı eğitime ağırlık verilmeye çalışılmaktadır ancak; sınıf ortamında maalesef sınırlı olarak gerçekleştirilebilmektedir. Sınıfların aynı seviyede bulunan adaylardan oluşturulmaları pek mümkün olamamaktadır. Sınıf eğitimlerinde izlenen programlar da sınıfın genel durumuna göre hazırlanmaktadır. Dolayısı ile bazı kursiyerler ihtiyacı olmayan konuları da tekrar tekrar görerek hem maddi hem de zaman kaybı yaşamaktadırlar.

Bu konuların öğrenilebilmesi ve bu öğrenilenlerin kalıcı bir şekilde yerleşmesi teorik çalışmalarla pek mümkün görünmemektedir. Spiker ve sunucu adayları ezberciliğe yönlendirilmekte ve eğitimleri bittikten sonra da pratiğe dökülmediği kalıcı olmamakta ve için çalışma hayatlarında zorlanmalarına neden olmaktadır. Eğitim bilimcilerinin de özellikle üzerinde durduğu bir konu olan “Yaparak ve yaşayarak” çalışma, spiker ve sunucu adaylarının çalışma hayatlarında onların en büyük destekleri olacaktır.

Uzun yıllarını spiker ve sunucu yetiştirmeye adayan Hakan ÖZTÜRK, spikerlik ve sunuculuk alanında markalaştırdığı iki kursunu da devrederek Bireysel Medya Koçluğu yapmaktadır. Kadıköy’de kurduğu Medya Koçluğu Stüdyosu‘nda öğrencilerine ücretsiz danışmanlık yaparak, kişiye özel ihtiyaçları doğrultusunda özel planlar hazırlamakta ve hedeflerine en hızlı şekilde ulaştırmaktadır. Hakan ÖZTÜRK ile birebir görüşmek için spikerlik sayfamızdan irtibat kurabilirsiniz.

Detaylar için sayfamızı inceleyiniz.

No comments

Bir cevap yazın