Spikerlik Kursu

SUNUCULUĞUN AMACI NEDİR?

Hakan Öztürk Medya Ve İletişim Koçluğu Stüdyosu

Hakan Öztürk Medya Ve İletişim Koçluğu Stüdyosu

Guiness Rekorlar Kitabı’na göre dünyanın bir numaralı korkusu topluluk karşısında duyulan korku!
Korkuyla yüzleşmek ve varlığını kabullenmek, çözüm yolunda atılan ilk ve en önemli adımdır. Bu adımı attıktan sonra, çözümün aslında sanıldığı kadar zor olmadığını fark edeceksiniz.
Peki, iyi bir sunum yapabilmek için sahip olmanız gereken nitelikler nelerdir?
Konuşuyoruz! Bir günde ağzımızdan sayamayacağımız kadar çok sözcük dökülüyor. Kimi zaman başarı ve güce imza, kimi zamansa yanlış yolculuklara kesilen bilet oluyor istemsizce savurduğumuz sözcükler. İyi bir konuşmacı; sözcükleri seçerken, şekillendirirken, cümle içinde birbiriyle harmanlarken ve en önemlisi dilinden kaydırırken, her bir aşamaya hakim olabilmelidir. Onların dilini bilirseniz, hem doğru mesajlar gönderir, hem de size gelen mesajları doğru yorumlarsınız. Sözel iletişimin olmadığı ya da yetersiz olduğu durumlarda ise, karanlıktaki tek ışıktır beden dili. Bedendilinin işaretlerini doğru yorumlayarak, sunumunuzu mükemmel hale getirebilirsiniz.
Sunuculuk yaparken, karşınızdaki insanı konuşmalarınızla etkileyebilmeli, inandırabilmeli, onun anlayabileceği tarzda konuşabilmeli; duygu ve düşüncelerinizi karşınızdakine eksiksiz olarak aktarabilmelisiniz.
Hakan Öztürk Medya Ve İletişim Koçluğu‘nda spikerlik, sunuculuk, etkili konuşma, hitabet, sunum teknikleri gibi birçok eğitim uygulamalı olarak verilmektedir.

http://www.medyakocu.com/index-tr.html

Medya Danışmanı Hakan Öztürk Tel: 0505 716 23 88 – 0216 700 24 19

No comments

Bir cevap yazın