Spikerlik Kursu

Prompter Uygulaması

Prompter

Spiker olmak isteyenler başucu uygulamalarından bir tanesidir prompter uygulaması. Prompter spikerlerin yayın esnasında yayın metinlerini okudukları kameranın önünde yer alan yarı geçirgen bir camı olan ön taraftan bakıldığında metinlerin kayarken okunabildiği bir cihazdır. Neredeyse metin içeren tüm televizyon yayınlarında kullanılmaktadır.

İyi bir spikerin prompter‘a hakim olması, okurken gözlerini hareket ettirmemesi gerekir. Prompter kullanmaya hakim olmak için spikerin oldukça fazla pratik yapması gerekmektedir. Eğer kendinize çalışma imkanı bulabileceğiniz bir prompter yoksa veya bir stüdyoya gidemiyorsanız evinizden bilgisayarınızın başından da prompter uygulamaları kullanarak çalışmalarınızı, tekrarlarınızı yapabilirsiniz.

Bu arada belirtmekte fayda var. Kadıköy’de hizmet veren Hakan Öztürk Medya Koçluğu Stüdyosu aynı zamanda etüd yapabileceğiniz de bir alandır. Prompter uygulaması kullanabileceğiniz stüdyoda diğer imkanlardan da faydalanmak isterseniz Medya Koçu Hakan Öztürk bir telefon kadar yakınınızda. 0216 700 24 19 veya 0505 716 23 88 nolu telefon numaralarından kendisiyle birebir görüşebilirsiniz.

Eğer evinizde bilgisayarınızdan prompter uygulamasını kullanmak istiyorsanız sanal prompter uygulaması tam size göre. sanal prompter linkine tıklayarak hemen evinizde sanal prompter’ı kullanabilirsiniz.

No comments

Bir cevap yazın