Spikerlik Kursu

Spikerlik Hakkında

Spikerlik

Nasıl Güzel Konuşulur?

Nasıl Güzel Konuşulur? Etkili konuşma ve diksiyon güzel konuşmanın anahtarıdır. Büyük bir firmada yönetici de olsanız, öğretmen veya politikacı da olsanız iyi bir üslup diğer meslektaşlarınızdan ayrılmada en etkili yöntemdir. Çünkü etkili konuşma insan ilişkilerinde öne çıkmanızı sağlayacak en önemli etkendir. Güzel konuşmak için iyi bir diksiyonunuz olması gerekmektedir.

Spiker Olmak İçin Hangi Üniversite?

Spiker Olmak İçin Hangi Üniversite? Spikerlik mesleği günümüzde medya sektöründe en çok talep olan mesleklerden biridir. Ne yazık ki ülkemiz üniversitelerinde henüz spikerlik mesleğine yönelik bir eğitim programı bulunmamaktadır. Mesleki beceriye ve yeteneğe sahip herkes kamera önünde spikerlik veya sunuculuk yapabilmektedir. Ancak mesleki beceri yetenekten ziyade eğitimle edinilebilecek bir özelliktir.

Neden Medya Koçu’na Danışmalıyım?

Neden Medya Koçu'na Danışmalıyım? Spiker veya sunucu olabilmek için alınan eğitim her zaman yeterli değildir. Spikerlik ve sunuculuk özel sektörde yer alan mesleklerdir. İşin inceliklerini bilerek ustalaşmak ve deneyim iş ararken gereklidir. Yeterli deneyim işe yeni başlayacak bir spiker adayı için en korkulan özelliklerden bir tanesidir.

Medya Koçu Seviyenizi Nasıl Belirler?

Medya Koçu Seviyenizi Nasıl Belirler? Spiker olmaya karar verdiniz, gerekli eğitimi aldınız ve işe başvurmaya başladınız. Birden yetersiz olduğunuz korkusuna kapıldınız. İşte bu kararsızlığınızda size yol gösterecek kişi Hakan Öztürk yeterliliğinizi ölçmek ve eksiklerinizi tespit edip hedefe nokta atışı yapmanızı sağlayacak danışmanlığı size vermeden önce yolun neresinde olduğunuzu ölçecek

Spikerlik Kursunda Ne Öğretilir?

Spikerlik Kursunda Ne Öğretilir? Spikerlik eğitimi söz konusu olduğunda bir spikerin yetişmesi için gerekli tüm eğitimlerin verilmesi ve yeterli pratiğin yapılması gerekir. Aksi halde spiker adayı gerçek yayın ortamına adapte sürecinde ve sektöre girişte ciddi sorunlar yaşayabilir. 20 yılı aşkın süredir Medya sektörüne sayısız spiker sunucu yetiştirmiş olan Hakan Öztürk

Sunucu Olmanın Yolları

Sunucu Olmanın Yolları Sunucu ve ya başarılı bir programcı olmayı düşünen adaylar, doğaçlama kabiliyetlerini geliştirebilecek eğitimler almalı egzersizler yapmalıdır.  Sunucu konu alacağı program ya da sunum için önceden kapsamlı bir araştırma yapmalı, konusuna hakim olmalıdır.

Spikerlik Başvurusu için Demo Çekimi

Spikerlik Başvurusu için Demo Çekimi Spiker adayları için, sektöre girerken medya kuruluşlarına verebilmeleri adına ellerinde yaptıkları işi en doğru şekilde ifade edebilecek bir demo çekiminin bulunması çok önemlidir. İlgili yayın yönetmenleri, bu demoyla sizin durumunuz donanımınız eğitiminiz ve becerileriniz hakkında fikir sahibi olur.

Spiker Olmanın Yolları

Spiker Olmanın Yolları Spiker olmak için sadece iyi bir eğitim ve diksiyon almak yeterli olmaz. Spiker ya da sunucu üzerinde konuşulan konu ya da habere hakim olabilmesi için, öncelikle kendisi çok okumalıdır araştırmacı olmalıdır ve bunu da alışkanlık haline getirmelidir. Gündemden, politikadan, siyasetten, tarihten, kültürden, sanattan haberi olmayan biri başarılı bir spiker olamaz.

Spikerlikte Sertifika Şart mı?

Spikerlikte Sertifika Şart mı? Spiker ya da sunucu olmak isteyen adaylar iyi bir eğitim almalı ve başarılı olmak için bolca pratik yapmalıdır. Spikerlik eğitiminde esas  olan kaliteli ve donanımdır, sertifika sizin sadece nereyi bitirdiğinizi nerden eğitim aldığınızı gösteren bir belgeden öteye geçmez.

Hayallerinizi Ertelemeyin !

Hayallerinizi Ertelemeyin ! Spiker ve sunucu olmak, Medya sektörüne girmek isteyen adaylar ;
Artık sizi durum unuza göre değerlendirebilecek ve hedefinize adım adım yönlendirebilecek, eksiklerinizi tamamlayacak bire bir ilgilenerek sizlere bireysel danışmanlık hizmet iverecek bir Medya Koçunuz var.

Spikerlik Kursu

Spikerlik Kursu Türkiye’de Spikerlik Kursu denilince ilk akla gelen isim Hakan Öztürk’tür. Ve şimdi kendisi artık kurs gibi toplu grup eğitimleri yerine Medya Koçluğu Stüdyosunda kişiye özel bireysel eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

No comments

Bir cevap yazın