Spikerlik Kursu

Medya Koçu Hakan Öztürk Kimdir?

Medya Koçu Hakan Öztürk Kimdir?

Spikerlik ve Sunuculuk Kursu

Spikerlik ve Sunuculuk Kursu Hakan Öztürk Medya Koçu

 

Hürriyet Gazetesinde çeşitli birimlerde çalıstı,  Uğur Dündar’ın ekibindeyken gazeteden  ayrılarak  1989 yılinda ortaklari ile birlikte Kuşdili Spikerlik Sunuculuk Kursunu  (Kuşdili Eğitim Merkezi) Kurdu.  Bu kursun 20 sene boyunca eğitim koordinatorü olarak başarıyla görev yapti

 Daha sonra ortaği ile birlikte bu kursu daha da başarıya götürerek; İstanbul Üniversitesi İletişim Vakfı işbirliği ile o zamanın usta TRTcilerinden TRT Bölge Müdürü Orhan ERTANHAN , Spiker Tuna HUŞ, Trt Spor Müdüru Orhan AYHAN, redaktör spikerlerden Bengul ERDAMAR, Trt sunucularından Mustafa YOLAŞAN ve pekçok tanınmış usta ile birlikte bu kurstan yüzlerce spiker ve haberci yetiştirdi.
 Bugün bu kurstan mezun olmuş Star tv den Nazlı Çelik, NTV den Buket Aydın,  FoxTV den Ezgi Gözeger, Sunucu Özlem Yılmaz, Tv sunucularindan Meral KAPLAN, Haberturk Genel Müdurü Veyis Ateş,  Tv 8 sunucusu Nur Tuğba ALGÜL,  Spiker Aslı MAVİTAN ,  Emine ÜN, Ebru GÜZEL Ve bunlar gibi  hâlen aktif görevde görevlerini başarı ile sürdüren yüzlerce medya sektörunun başarili isimleri vardir.
Hakan Öztürk daha sonra kendi ismini taşiyan Hakan Özturk Medya Egitim Merkezi’ni kurarak burada da pekcok taninmiş gazeteci ile birlikte spikerlik ve sunuculuk eğitimleri verdi. Arkadaşı ve Fox Tv Genel Haber Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk ve onun beraberindeki bir ekip ile televizyon camiasina yeni yüzler kazandırdı.
Ögrencileri tarafindan Spiker Fabrikatörü lakabıni da alan Hakan Özturk. 2009 yılinda ögrencilerine daha iyi hizmet verebilmek icin radikal bir karar vererek Kusdili Eğitim , Merkezini daha sonraki yıllar içerisinde de Kendi ismini taşiyan Hakan Özturk Medya Eğitim Merkezini devretti. Buranin ismi, yeni sahipler tarafindan “Medya Mektebi” olarak degiştirildi ancak yeni sahipleri Hakan Özturk’ten sonra burayı devam ettiremedikleri icin kuruluşu kapattmak zorunda kaldılar.
Hakan Özturk medyadaki yönetici pozisyonumdaki arkadaşlarinin tavsiyesi ve kendi tecrübelerini dikkate alarak Bireysel eğitimlere ağırlık verdi ve Kadikoy’de kendi ismini taşiyan Medya ve İletişim koçlugu Produksiyon Stüdyosunu kurarak bireysel egitinlere başladi. Türkiyedeki ilk ve Tek Medya Kocu ünvanini da almış oldu.
Halen spiker yetiştirmeye devam eden Hakan Öztürk’ü google arama motoru üzerinde incelemek sizlere daha fazla fikir verebilir.
Hakan Öztürk’ün web sitesi www.medyakocu.com  İletişim için kendisi ile 0216 700 24 19 dan irtibat kurabilirsiniz

No comments

Bir cevap yazın