Spikerlik Kursu

RADYO YA DA TELEVİZYONDA SPİKER VE SUNUCU OLARAK GÖREV YAPABİLECEK KİŞİLERİN NİTELİKLERİ NELERDİR?

Hakan Öztürk Medya Eğitim MerkeziSpikerlik ve Sunuculuk için ilk şart: dinleyiciler/izleyiciler tarafından rahatlıkla anlaşılabilecek bir ses tonu ve diksiyona sahip olunmasıdır. İkinci şart: Spikerin ve Sunucunun  bilgili, kültürlü olması, bu alanda özel eğitim almış olması ve tercihen yabancı dil bilmesidir. Özellikle haber spikerleri için daha önemli olan üçüncü şart: haberde güvenilirlik açısından, spikerin yüz kızartıcı bir suçtan dolayı hüküm giymemiş olması veya toplum tarafından ahlaksız bir kişi olarak tanınmaması gerektiğidir. Spikerin ve Sunucunun  fiziksel görünüşü ise ilk üçü kadar önemli olmamakla birlikte, izleyicinin dikkatini mesajdan uzaklaştırıp kendi kusurlarına çekecek nitelikte olmamalıdır.

Spikerlik Kursları bu mesleğe gönül veren kişilerin akınına uğruyor. Ancak; Spikerlik Eğitimi denildiğinde “Hakan Öztürk Medya Koçluğu Stüdyosu” gerek verdiği Spikerlik Eğitimi, gerek sunduğu teknik imkanlar açısından bu işi öğrenebileceğiniz önünüzü görebileceğiniz en donanımlı yerdir.  Türkiye’nin ilk ve tek Medya Koçu Hakan ÖZTÜRK spiker adaylarına kendi durumlarına göre her birine tek tek bireysel eğitim ve danışmanlık hizmeti veriyor. Alınan eğitim sonucunda gösterilen başarı adayın iş bulmasında etkili oluyor.

Spikerlik Sunuculuk eğitimi almak isteyenler, Hakan Öztürk Medya Koçluğu Stüdyosu web sayfasından detaylı bilgi alabilirsiniz. www. medyakocu.com

Hakan ÖZTÜRK Medya Koçluğu Stüdyosu  0 216 700 24 19 – 0 505 716 23 88

No comments

Bir cevap yazın